A A A

Stacja lutownicza BGA ZM-R680D

 

 

Zestaw ten umożliwia montaż i demontaż elementów BGA i SMD.
Zaprojektowany został w taki sposób żeby naprawiać

XBOX, PLAYSTATION, NOTEBOOKI,
KARTY GRAFICZNE, SPRZĘT
TELEKOMUNIKACYJNY

i inne płyty o dużych wymiarach.

 


Jakość:
Test

Możliwości:

Ergonomia:

Wyposażenie:

 

Stacja lutownicza ZM-R680D jest profesjonalnym narzędziem do montażu i demontażu dużych układów BGA.A moc 6,4kW zapewnia, że stacja nagrzewa się szybko i do odpowiednich temperatur. W tym modelu zastosowano grzanie trój-strefowe oparte na górnym i dolnym nawiewie gorącego powietrza jak również dużym podgrzewaczu kwarcowym. Zastosowano niemieckie elementy grzejne charakteryzujące się wysoką precyzją pracy co w połączeniu z dokładnymi sterownikami zapewnia bardzo dużą dokładność pracy w granicach +/- 1 stopień. Dodakowo model R680D został wyposażony w automatykę sterującą firmy Panasonic przez co pozycjonowanie układu odbywa się z pomocą joysticka. Dokładność ustawienia układu zapewnia dodatkowo system optycznej kontroli.  Narzędzie to jest przeznaczone do pracy w średnich oraz dużych zakładach zajmujących się serwisem sprzętów elektronicznych takich jak konsole gier, laptopy czy sprzęt sieciowy.

 

 

Stacja lutownicza BGA ZM-R680D – Specyfikacja

1

Pobór mocy

6.4 kW

2

Nagrzewanie górne

1,2kW ( gorące powietrze )

3

Nagrzewanie dolne

3,9kW (podczerwień ) + 1,2kW ( gorące powietrze )

4

Zasilanie

Jednofazowe AC 220V ± 10% - 50 Hz – 5.4 kVA

5

Wymiary

650x800x790 mm ( bez monitora LCD )

6

Stół montażowy

Żłobienie V do pozycjonowania PCB, dodatkowe elementy do prac z płytami o nieregularnych kształtach

7

Kontrola temperatury

Termoelement - czujnik K o wysokiej precyzji, pomiar dokonywany z obu strony płyty z dokładnością do 1 st C

8

Max. wielkość PCB

400 x 450 mm

9

Min. wielkość PCB

10 x 20 mm

10

Elektronika

Serwo mechanizm ( Panasonic ), Ekran dotykowy ( Tajwan ), Sterownik PLC ( Panasonic ) , Elementy grzejne ( Niemcy )

11

Powiększenie kamery

10x-100x

12

System optyczny

sterowanie joystickiem, automat, monitor CCD o wysokiej rozdzielczości

13

Układy BGA

2x2 - 80x80mm

14

Ekran dotykowy

7", rozdzielczość 640x480, dodatkowy interfacje USB

15

Czujniki temperatury

4

16

Dokładność ustawienia

układu

Regulacja w dwóch płaszczyznach X i Y oraz kąta R z dokładnością w granicach 0,01mm

17

Waga

85 kg

 

Stacja lutownicza BGA ZM-R680D – Funkcje:

 

 1. System automatycznego sterowania przy pomocy jojsticka firmy Panasonic, regulacja w zakresie mikrometrów, laserowy system pozycjonowania, stacja zawiera 6-8 stopni w każdym profilu grzewczym, automatyczny system podnoszenia i opuszczania ( opcja )
 2. W stacji zostały zamontowane trzy niezależne elementy grzejne . Pierwszy oraz drugi grzeją przy pomocy strumienia gorącego powietrza a ich pracą steruje rozbudowany system kontroli. Dzięki czemu możliwe jest stworzenie precyzyjnych profili grzewczych dla konkretnych zadań. Trzecim elementem grzejnym jest duży podgrzewacz kwarcowy IR, który dzięki sporym rozmiarom i dużej mocy zapewnia, że podczas napraw płyta nie ulega deformacji z powodu nieregularnego rozpływu temperatur. Ponadto takie parametry jak temperatura, czas, szybkość zmiany temperatury, chłodzenie, alarmy mogą być wyświetlane na ekranie dotykowym.
 3. Termopara typu K o wysokiej precyzji pracująca w zamkniętej pętli oraz regulator PID zapewnia automatyczną pracę urządzenia w połączeniu z wysoką precyzją pracy. Błąd temperaturowy jest kontrolowany w zakresie +/- 1 stopnie. Dodatkowo dzięki możliwości podpięcia zewnętrznego czujnika temperatury stacja daje możliwość śledzenia i analizowania krzywej  temperatury dla wybranego punktu obserwacji w czasie rzeczywistym.
 4. Wsparcie płyty głównej żłobieniem V zapewnia szybki montaż , wygodę oraz dokładność.Uchwyt urządzenia pasuje do wszystkich rodzajów PCB; Elastyczny, ruchomy i uniwersalny uchwyt ma działanie ochronne bez obawy o uszkodzenie płyty PCB nadaje się do wszelkiego rodzaju napraw BGA.
 5. Górny element grzejny wraz z urządzeniem do montażu układu zostały zaprojektowane w jednym elemencie. Którego ruch jest kontrolowany przez mechanizm serwo firmy Panasonic, zaprojektowane do pracy z różnymi wymiarami dysz. Ułożenie dyszy można regulować w zakresie 360 stopni a montaż i wymiana jest szybka i bezproblemowa.
 6. Monitor CCD o wysokiej rozdzielczości pracujący wraz z systemem optycznego widzenia, wyposażony jest w szereg funkcji gwarantujących ostry i dokładny obraz.
 7. Stacja posiada certyfikat CE, manualny i automatyczny wyłącznik zasilania, który daje możliwość przerwania pracy w sytuacjach awaryjnych.
 8. Po zakończeniu procesu lutowania bądź wylutowania z podwójnym zabezpieczeniem przed przegrzaniem stacja generuje alarm dźwiękowy.W syuacji wykrycia zbyt dużej temperatury elementów grzejnych stacja automatycznie wyłączy proces lutowania.
 9. Można zapisać wiele profili lutowniczych, analizować, kalibrować i zapisywać krzywe w celu jak najlepszego dostosowania profili do naprawianych elementów jak i użytych materiałów.
 10. Potężny wentylator chłodzi płytę główną automatycznie po skończeniu procesu zapobiegając  deformacji PCB i utrwalając efekt pracy.
 11. Stacja tego typu jest wyposażona w czujnik nacisku, który zapewnia, że układ  podczas pracy nie zostanie zgnieciony.
 12. Stacja umożliwia naprawy gniazd typu socet775 czy podwójnych układów BGA/ BGA / IC