A A A

Stacja lutownicza BGA ZM-R6200

 

Zestaw ten umożliwia montaż i demontaż elementów BGA i SMD.
Zaprojektowany został w taki sposób żeby naprawiać

XBOX, PLAYSTATION, NOTEBOOKI,
KARTY GRAFICZNE, SPRZĘT
TELEKOMUNIKACYJNY

i inne płyty o dużych wymiarach, a to dzięki wysokiej jakości wykonanania, łatwemu w użyciu dotykowemu panelowi kontrolnemu, oraz trój-elementowemu układowi grzewczemu.


Jakość:
Test

Możliwości:

Ergonomia:

Wyposażenie:

<p>Your browser does not support iframes.</p>

 

Zachęcamy do kontaktu oraz przyjazdu do naszej siedziby w której możliwa jest demonstracja działania stacji jak i darmowe szkolenie z zakresu wymian układów naszym urządzeniem.

 

 

 

 

Stacja lutownicza BGA ZhuoMao ZM-R6200 - Specyfikacja:

Moc całkowita

4800w

Nagrzewanie górne

Gorące powietrze 800w

Nagrzewanie dolne

Drugi nagrzewacz 1200w, trzeci nagrzewacz IR 2700w

Zasilanie

AC220V±10 50/60Hz

Wymiary urządzenia

640x630x900 mm

Pozycjonowanie PCB

Żłobienie V, wsparcie PCB regulowane w każdym kierunku za pomocą zewnętrznego uniwersalnego uchwytu

Kontrola temperatury

(Czujnik K) zamknięta pętla, niezależne nagrzewanie, precyzja w zakresie ±3°

Rozmiar PCB

Max 410×370mm Min 65×65 mm

Rozmiar BGA

Min1x1 mm Max 80×80 mm

Elektronika

Modół kontroli temperatury o wysokiej czułości, dotykowy ekran, sterownik PLC Delta

Waga netto

65 kg

 

 

 

Funkcje:

1. Urządzenie posiada panel dotykowy i kontrolę mikroprocesorową. Na monitorze wyświetlane są trzy wykresy temperatury w dowolnym czasie, dzięki czemu błąd temperatury może być kontrolowany w zakresie 3 stopni.

2. Każdy profil lutowniczy posiada 8 sekcji temperatur. Doskonały system kontroli temperatury zapewnia skuteczność lutowania.

3. Można zapisać od 1 do 50 wykresów parametrów jednocześnie. Po skończonym procesie istnieje możliwość analizowania przebiegu.

4. Istnieją trzy niezależne powierzchnie grzejące z czego pierwsza i druga to nadmuch gorącego powietrza a trzecią stanowi kwarcowy element grzejny. . Pierwszą i drugą powierzchnie grzejną można kontrolować poprzez wiele grup i sekcji parametrów temperatury. Górny element grzejny regulowany jest w każdej płaszczyźnie, dolny daje natomiast możliwość regulacji wysokości. Trzecia powierzchnia podgrzewa płytę na dużej powierzchni redukując naprężenia i obniżając temperaturę potrzebną do prawidłowego przylutowania elementu.

5. Odpowiednio dobrany czujnik temperaturowy o wysokiej czułości typu K pracujący w zamkniętej pętli w celu dokładnego określenia temperatury górnej jak i dolnej.

6. Po skończeniu rozlutowywania i lutowania, generoway jest alarm. Kiedy temperatura wychodzi spod kontroli, obieg elektryczny może zostać automatycznie odcięty, za pomocą systemu ochrony przed nadmiernie wysoką temperaturą.

7. Silny poprzeczny wentylator chłodzi automatycznie płytę PCB po rozlutowywaniu i lutowaniu, może zapobiec deformacji płyty PCB i zabezpieczyć efekt reballingu.

8. Uchwyt płyt głównych wyposażony został w żłobienie typu V co zapewnia szybki i stabilny montaż płyt oraz duży zakres regulacji

9. Urządzenie jest przystosowane do pracy z dużymi płytami głównymi wykonanymi w technologi lutu zarówno ołowiowego jak i bezołowiowego. Duża moc i wydajny system chłodzenia zapewnia efektywną pracę i skrócenie czasu oddziaływania wysokiej temperatury na płytę do niezbędnego minimum.

10. Dysza gorącego powietrza może swobodnie obracać się o 360 ° z możliwością łatwego przemieszczania. Dzięki zastosowaniu magnetycznej technologi montażu dysz

11. Stacja wyposażona w system split vision umożliwiający precyzyjne ustawienie układu na płycie za pomocą systemu pryzmatów kamer i monitora

12. System automatycznego podnoszenia układu. Po zakończeniu procesu stacja automatycznie podnosi głowicę grzewczą. Podczas wylutu starego układu można zaprogramować maszynę żeby podczas podnoszenia głowicy podniosła również sam układ.

13. Stacja posiada CE, wyłącznik awaryjny jak również podwójne zabezpieczenie zabezpieczające płytę przed przegrzaniem.

Zawartość zestawu

1. Stacja lutownicza ZM-R6200

3. Cztery dysze górnego podgrzewacza ( 28x28mm , 31x31mm,, 38x38mm, 41x41mm )

4. Dwie dysze dolnego nadmuchu ( 35x35mm , 55x55mm )

5. Zapasowe elementy grzejne ( jeden dla gorącego powietrza, jednen panel IR )

6. Elementy do montażu płyt o nierególarnych kształtach 6szt

7. Zewnętrzny czujnik temperatury o małej wielkości

8. Komplet przysawek do chwytania układów 6szt

9. Instrukcja obsługi w języku polskim oraz angielskim

10. Gwarancja pisemna na okres 24 miesięcy

 

 

 

http://stacje-bga.pl/files/dosklepu.png