A A A

Stacja lutownicza BGA ZM-R6110

 

Zestaw ten umożliwia montaż i demontaż elementów BGA i SMD.
Zaprojektowany został w taki sposób żeby naprawiać

XBOX, PLAYSTATION, NOTEBOOKI,
KARTY GRAFICZNE, SPRZĘT
TELEKOMUNIKACYJNY

i inne płyty o dużych wymiarach, a to dzięki wysokiej jakości wykonanania, łatwemu w użyciu dotykowemu panelowi kontrolnemu, oraz trój-elementowemu układowi grzewczemu.


Jakość:
Test

Możliwości:

Ergonomia:

Wyposażenie:

 

 

Zachęcamy do kontaktu oraz przyjazdu do naszej siedziby w której możliwa jest demonstracja działania stacji jak i darmowe szkolenie z zakresu wymian układów naszym urządzeniem.

 

 

 

 

Stacja lutownicza BGA ZhuoMao ZM-R6200 - Specyfikacja:

Moc całkowita

4850w

Nagrzewanie górne

Gorące powietrze 1200w

Nagrzewanie dolne

Drugi nagrzewacz 1200w, trzeci nagrzewacz IR 3900w

Zasilanie

AC220V±10 50/60Hz

Wymiary urządzenia

790x640x800 mm

Pozycjonowanie PCB

Żłobienie V, wsparcie PCB regulowane w każdym kierunku za pomocą zewnętrznego uniwersalnego uchwytu

Kontrola temperatury

(Czujnik K) zamknięta pętla, niezależne nagrzewanie, precyzja w zakresie ±2°

Rozmiar PCB

Max 410×370mm Min 65×65 mm

Rozmiar BGA

Min1x1 mm Max 80×80 mm

Elektronika

Modół kontroli temperatury o wysokiej czułości, dotykowy ekran, sterownik PLC Delta

Waga netto

93 kg

 

 

 

Funkcje:

 

Funkcje:

1. Urządzenie posiada panel dotykowy i kontrolę mikroprocesorową procesu lutowniczego. Na monitorze wyświetlane są cztery wykresy temperatury w czasie rzeczywistym, co daje podgląd na aktualne wartości.

2. Lutowanie odbywa się w ściśle określonych warunkach dzięki możliwości programowania profili lutowniczych. Obie sekcje gorącego powietrza dają możliwość ustawienia do ośmiu kroków na profil. Każdy krok składa się z trzech parametrów:

 • przyrostu temperatury wyrażonego w stopniach na sekundę
 • temperatury kroku
 • czasu utrzymywania temperatury kroku

Dzięki takiej budowie kroków mamy możliwość ustawienia profili z zachowaniem najwyższych standardów i norm IPC, tak, aby lutowany element nie uległ uszkodzeniu na wskutek przegrzania, szoku temperaturowego itp.

3. Stacja daje możliwość zaprogramowania do kilku tysięcy profili lutowniczych, dzięki czemu można przygotować szereg profili w oparciu o konkretne typy układów i płyt.

4. Istnieją trzy niezależne powierzchnie grzejące z czego pierwsza i druga to nadmuch gorącego powietrza, a trzecią stanowi kwarcowy element grzejny. Pierwszą i drugą powierzchnie grzejną można kontrolować poprzez wiele grup i sekcji parametrów temperatury. Trzecia powierzchnia podgrzewa płytę na dużej powierzchni redukując naprężenia i obniżając temperaturę potrzebną do prawidłowego przylutowania elementu.

5. Odpowiednio dobrany czujnik temperatury typu K o wysokiej czułości pracuje w zamkniętej pętli w celu dokładnego określenia temperatury górnej jak i dolnej.

6. Po skończeniu rozlutowywania i lutowania, uruchamiany jest alarm. Kiedy temperatura wychodzi spod kontroli, obieg elektryczny może zostać automatycznie odcięty, za pomocą systemu ochrony przed nadmiernie wysoką temperaturą.

7. Silny poprzeczny wentylator chłodzi automatycznie płytę po rozlutowywaniu i lutowaniu, pozwalając szybko zdjąć lutowaną płytę. I zabezpieczając ją przed nadmiernym przegrzaniem.


8. Uchwyt płyt pozwala w sposób wygodny i dający dużą stabilność zamocować płyty duże i małe o kształtach regularnych, nieregularnych czy nawet okrągłych. A to dzięki dwóm ruchomym ramionom wyposażonym w żłobienie typu V do podpierania płyt o regularnych kształtach i z zamocowanymi 3 uchwytami do płyt o nieregularnych kształtach. Każdy z uchwytów ma długość 170mm co pozwala chwycić punkt znacznie oddalony od ramienia. Uchwyty zostały wyposażone w piny, które idealnie nadają się do umieszczania w otwory montażowe płyt. W celu wyeliminowania ugięcia płyty podczas procesu lutowniczego uchwyt posiada dodatkowo dwa rzędy wsporników i możliwość podparcia bezpośrednio pod lutowanym układem, w sumie daje to pięć punktów podparcia płyty.9. Urządzenie jest przystosowane do pracy z dużymi płytami głównymi wykonanymi w technologi lutu ołowiowego jak i bezołowiowego. Duża moc i wydajny system chłodzenia zapewnia efektywną pracę i skrócenie czasu oddziaływania wysokiej temperatury na płytę do niezbędnego minimum.

10. Dysza gorącego powietrza może swobodnie obracać się o 360° z możliwością łatwego przemieszczania. Dzięki zastosowaniu magnetycznej technologi montażu dysz.

11. Stacja wyposażona w system Split Vision umożliwiający precyzyjne ustawienie układu na płycie za pomocą systemu pryzmatów zintegrowanych z optyką. Dzięki temu systemowi mamy możliwość podglądu spodu układu i jego położenia względem płyty. W połączeniu z mikrometryczną regulacją położenia płyty daje to możliwość ustawienia układu z bardzo dużą precyzją, która nie jest możliwa do uzyskania w przypadku ręcznego ustawienia układu na płycie.12. W celu poprawy komfortu użytkowania w stacji zostały zamocowane dodatkowe elementy poprawiające komfort pracy:

 • oświetlenie LED
 • chwytak podciśnieniowy do podnoszenia układów
 • laserowy wskaźnik zaznaczający pozycję układu.

 

Zawartość zestawu

 1. Stacja lutownicza ZM-R6110
 2. Cztery dysze górnego podgrzewacza ( 28x28mm, 31x31mm, 38x38mm, 41x41mm )
 3. Dwie dysze dolnego nadmuchu ( 35x35mm, 55x55mm )
 4. Zapasowe elementy grzejne ( dwa dla gorącego powietrza, jeden panel IR )
 5. Elementy do montażu płyt o nieregularnych kształtach 6szt
 6. Zewnętrzny czujnik temperatury o małej wielkości
 7. Zapasowy wewnętrzny czujnik temperatury
 8. Komplet przyssawek do chwytania układów 12 el.
 9. Instrukcja obsługi w języku polskim oraz angielskim
 10. Gwarancja pisemna na okres 24 miesięcy

 

 

 

http://stacje-bga.pl/files/dosklepu.png