A A A

Stacja lutownicza BGA TH-395

 

 

Zestaw ten umożliwia montaż i demontaż elementów BGA i SMD.
Zaprojektowany został w taki sposób żeby naprawiać

XBOX, PLAYSTATION, NOTEBOOKI,
KARTY GRAFICZNE, SPRZĘT
TELEKOMUNIKACYJNY

i inne płyty o dużych wymiarach, a to dzięki wysokiej jakości wykonanania, łatwemu w użyciu dotykowemu panelowi kontrolnemu, oraz trój-elementowemu układowi grzewczemu.

 

 


Jakość:
Test

Możliwości:

Ergonomia:

Wyposażenie:


Stacja lutownicza Techot TH-395 to udoskonalona wersja profesjonalnej stacji lutowniczej TH-390 zaprojektowanej do wymiany układów BGA w płytach wymagającej dużej mocy grzewczej. Nadaje się do pracy zarówno z cynąbezołowiową jak ołowiową. Dzięki możliwości programowana profili i wysokiej jakości elementom grzewczym mamy dokładną kontrole nad przebiegiem procesu lutowniczego a co za tym idzie nad skutecznością naprawy. Duża moc grzewcza sprawia że TH-395 to idealne narzędzie do serwisów elektronicznych specjalizujących się w naprawie laptopów i konsol.Model TH-395 to znakomity wybór zarówno dla początkujących jak i doświadczonych serwisantów. A to dzięki jakości, możliwości i cenie. Dzięki wyeliminowaniu pośredników możemy stacje te zaoferować w bardzo korzystnej cenie.

 

 

Cechy urządzenia TH-395 :

 1. Dobranie precyzyjnych materiałów (czujnik temperatury, sterownik, grzałka) dla dokładnej kontroli lutowania/rozlutowania komponentów BGA.
 2. Moc grzewcza 3,2kW zapewnia że urządzenie poradzi sobie z nawet największymi układami.
 3. Górny podgrzewacz (gorące powietrze) oraz dolny (podczerwień) działają niezależnie i umożliwiają ustawienie 8 rosnących przedziałów temperaturowych oraz 8 stałych. Urządzenie potrafi zapisać 10 grup profili temperaturowych w tym samym czasie.
 4. Urządzenie może być podłączone do komputera za pomocą portu COM, umożliwiając tym samym kontrole za pomocą dołączonego oprogramowania.
 5. Regulacja górnego podgrzewacza w trzech płaszczyznach gwarantuje możliwość idealnego wy pozycjonowania nadmuchu nad lutowanym elementem
 6. Specjalnie zaprojektowane dysze magnetyczne montuje się natychmiastowo, dają możliwość ustawienia pod każdym kątem. Zostały wyposażone w specjalne otwory którymi odprowadzanie jest powietrze dzięki czemu nie zdmuchniemy elementów znajdujących się w pobliżu lutowanego układu.
 7. Termopara o wysokiej czułości zapewnia dokładny pomiar temperatury po obu stronach płytki PCB. Dodatkowy czujnik umożliwia kontrolę aktualnej temperatury podczas komunikacji z PC.
 8. Obie strefy grzania (górna i dolna) mogą być kontrolowane niezależnie.
 9. Zamontowany wentylator chroni druk przed przegrzaniem i deformacją podczas lutowania. Po zakończonym procesie schładzając płytę.
 10. Urządzenie sygnalizuje koniec procesu lutowania/rozlutowania.
 11. Montaż płyty odbywa się za pomocą specjalnie wyżłobionych szyn montażowych lub uchwytów do płyt o nieregularnych kształtach oraz pinów podpierających płytę zamontowanych na przesuwnych platformach.

Stacja lutownicza BGA Techot TH-395
Dane techniczne:

Moc grzewcza

3200w ( góra 800W, dolna 2400W )

Zasilanie

220V/230V 50/60Hz

Wymiary urządzenia

470×490×600mm

Stół montażowy

6 uchwytów do płyt o nieregularnych kształtach, dwie listwy z pinami podpierającymi płytę, dla płyt o regularnym kształcie żłobienie typu V

Wymiary PCB max 400x350mm  min 20x20mm
Regulacja nadmuchu XYZ w trzech płaszczyznach , blokada wysokości głowicy

Kontrola temperatury

Termoelement - czujnik K o wysokiej precyzji, pomiar dokonywany z obu strony płyty z dokładnością do 3 st C

Waga netto

25kg

W skład zestawu TH-395 wchodzą:

 1. Stacja TH-395
 2. Trzy dysze 31x31, 38x38 i 41x41mm
 3. 6 dodatkowych mocowań płyt o nieregularnych kształtach
 4. 4 piny podpierające płytę
 5. Pędzelek
 6. Termopara typu K
 7. Przewód komunikacji z PC
 8. Płyta z oprogramowaniem
 9. Instrukcja polska i angielska
 10. Gwarancja na stacje lutownicze TH-395 na 24 miesiące, gwarancją objęte są również elementy grzejne!

http://stacje-bga.pl/files/dosklepu.png